Předpověď počasí na víkend

Předpověď počasí na víkend
27.07.2012
V sobotu pěkně a tropy, v neděli oblačno s deštěm a teploty okolo 25 °C

Před studenou frontou, která bude během víkendu postupovat přes naše území, k nám bude v sobotu vrcholit příliv teplého vzduchu. Nedělní počasí zkazí přecházející studená fronta, díky které bude velká oblačnost s četnými srážkami.

V sobotu bude zpočátku jasno až skoro jasno, odpoledne až polojasno. V odpoledních hodinách bude od západu přibývat oblačnosti spolu s přeháňkami a s bouřkami. Ranní minima klesnou na 19 až 15 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C, v nížinných oblastech ojediněle až na 34 °C. Vát bude mírný vítr jižních směrů.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo s přeháňkami, nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Teplota klesne na 18 až 14 °C. Vát bude mírný západní vítr, na Moravě většinou ještě jihovýchodní vítr.

V neděli bude většinou oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami a s bouřkami. Během odpoledních a podvečerních hodin bude postupně oblačnosti a srážek ubývat. Teplota vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, na Moravě zpočátku ještě jihovýchodní vítr.

V bouřkách bude zesilovat vítr, můžou se vyskytovat intenzivní srážky a krupobití. Aktuální výskyt srážek sledujte zde. Najdete nás také na Facebook.com

frame-scrollup