Předpověď na víkend, mírně se oteplí

Předpověď na víkend, mírně se oteplí
10.12.2010
Během víkendu se oteplí, v sobotu zpočátku sněžení, postupně s dešťěm

Teplota se během víkendu posune o několik stupňů výše a přidají se intenzivnější srážky. V sobotu bude zpočátku zataženo se sněžením, postupně se ale bude od západu oteplovat a srážky se bude v nižších a středních polohách měnit na smíšené, nebo dešťové. Na východní polovině Moravy by se sněhové srážky mohly udržet po celý den. Během odpoledne bude docházet od západu k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Denní maxima vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V noci ze soboty na neděli bude oblačno až zataženo se sněhovými, nebo smíšenými přeháňkami. Teplota klesne na 1 až -3 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během neděle bude oblačno až zataženo, místy se budou vyskytovat přeháňky smíšené, nebo sněhové. Teplota vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Během víkendu může na horách napadnout až 30 cm nového sněhu. Vzhledem k větší rychlosti větru, se od středních poloh budou místy tvořit sněhové jazyky a závěje. Výhled na další dny ukazuje postupné ochlazování, a teploty pod nulou by podle nynějších dat měly zůstat i přes Vánoce.

frame-scrollup