Pravá zima v nedohlednu

Pravá zima v nedohlednu
14.01.2018
Počasí v nadcházejícím týdnu přinese trochu zimního počasí, které však v nižších a středních polohách úplně zimní nebude, denní maxima se udrží velkou část týdne nad nulou a často se vyskytnou srážky smíšené nebo dešťové v nižších polohách.

Kdo se těší na pravé zimní počasí s celodenními mrazy a se sněhovou pokrývkou, tak se ani v příštích dnech nedočká. Na horách a ve vyšších polohách to však bude mnohem pozitivnější, ve středních a v nižších polohách však budou denní maxima často nad nulou a srážky budou často v nižších a středních polohách smíšené nebo dešťové.

V pondělí bude polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle se slabým sněžením. Večer na západě přibývání oblačnosti se sněžením. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude čerstvý jižní až jihovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo, od západu se sněžením, které bude v Čechách přecházet v polohách pod 500 m v déšť nebo v déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na západě Čech na 3 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na -2 až 2 °C. Vát bude čerstvý jižní až jihozápadní vítr.

Středa bude nadále zatažená až oblačná, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo, od západu se sněžením, které bude v polohách pod 700 m přecházet v déšť nebo v déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný jihozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které budou v pátek v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až -1 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 22. ledna, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu, místy s občasnými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -3 až -7 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -3 až 1 °C, postupně na -2 až 2 °C.

frame-scrollup