Pozor na vydatný déšť

Pozor na vydatný déšť
30.05.2013
Vydatný déšť zvedne hladiny řek, srážkové úhrny místy velmi vysoké, na horách až k 50 mm

Počasí u nás ovlivňuje prohlubující se tlaková níže. Dnes, tedy ve čtvrtek bude zataženo, na západě zpočátku místy až oblačno. Od jihovýchodu postupně s deštěm na celém území, který bude mít místy trvalejší a intenzivnější charakter. Srážkové úhrny se budou většinou pohybovat za celý čtvrtek do 30 mm, v horských oblastech na severu a severozápadě Čech až 50 mm (1 mm = 1 litr vody na metr čtverečný). Denní teplota vystoupí na 12 až 16 °C.

Vlivem takto vydatných srážek bude docházet v nejvíce zasažených oblastech k výrazným vzestupům hladin vodních toků. Toky odvodňující horské oblasti na severu a severozápadě Čech můžou dosáhnout 2. SPA a ojediněle až 3. SPA, zejména v povodí Lužické Nisy.

V noci na pátek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Zpočátku v Čechách ještě srážky trvalejším a intenzivnější, k ránu jejich slábnutí. Teplota klesne na 11 až 7 °C. Během pátku bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Odpoledne slábnutí srážek a protrhávání oblačnosti, místy až na polojasno.  V sobotu pak opět déšť, místy vydatnější. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup