Pozor na vydatnější srážky a ochlazení o 10 °C

Pozor na vydatnější srážky a ochlazení o 10 °C
16.09.2016
Zvlněná studená fronta ovlivní víkendové počasí, zejména v sobotu se místy vyskytnou trvalejší a vydatnější srážky. Teploty spadnou o 10 °C.

V noci na sobotu už bude počasí ovlivňovat od západu vlnící se studená fronta, takže noc bude zatažená až oblačná, v Čechách místy s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na Moravě srážky zpočátku jen ojediněle. Teploty klesnou na 17 až 13 °C. Vát bude v Čechách mírný severní, na Moravě východní vítr. Během dne bude pokračovat zatažená obloha s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Místy srážky trvalejšího a vydatnějšího charakteru. Odpoledne a k večeru od jihu ustávání srážek. Teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od jihu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 13 až 9 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr. Během dne očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na jihovýchodě až na 22 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

 

frame-scrollup