Pozor na velmi silný vítr!

Pozor na velmi silný vítr!
08.02.2020
Vlivem hluboké tlakové níže, bude přes naše území proudit velmi silný vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti okolo 145 km/hod.

Hluboká tlaková níže Sabina, začne v nedělních večerních hodinách ovlivňovat počasí u nás, kdy začne od severozápadu výrazně zesilovat vítr, který bude v nárazech dosahovat do 30 m/s, na horách do 40 m/s. V pondělí ráno začne počasí ovlivňovat studená fronta a to by měly být nárazy větru nejvyšší i o rychlostech do 40 m/s (145 km/h), za frontou bude vítr pozvolna slábnout. Takto silný vítr bude pravděpodobně způsobovat velké komplikace v dopravě i v energetice. Doporučujeme se na takto silný vítr připravit a schovat, případně ukotvit předměty, které jsou volně a mohou snadno uletět. Pondělí bude tedy oblačné až zatažené, od západu s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Postupně od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou v Čechách na 8 až 4 °C, na Moravě na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, postupně ochlazování.

V úterý zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od středních poloh srážky smíšené. Během dne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od 400 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, zpočátku od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. února, naznačuje polojasnou oblohu, jen s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 4 až 8 °C.

frame-scrollup