Pozor na silný vítr, teploty porostou až nad 10 °C

Pozor na silný vítr, teploty porostou až nad 10 °C
10.12.2017
Na začátku týdne zejména na Moravě velmi vysoké teploty a silný vítr, který bude na horách v nárazech dosahovat rychlosti až 125 km/hod

V pondělí přejde přes naše území teplá fronta, na které se výrazně oteplí a zesílí vítr, bude oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami nebo se slabým deštěm. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na západě Čech okolo 4 °C. Vát bude silný jižní vítr, s nárazy do 90 km/hod, na horách až do 125 km/hod. Na západě Čech většinou mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od západu začne k východu postupovat studená fronta, postupně ochlazování a od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na Moravě na 11 až 7 °C, v Čechách na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 7 až 11 °C, od západu postupně ochlazování. Vát bude čerstvý, na Moravě až silný jižní až jihozápadní vítr, který bude během dne slábnout. V nárazech do 90 km/hod, na horách až do 110 km/hod.

Středa přinese uklidnění počasí, čeká nás polojasná až oblačná obloha. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 3 až -1 °C a v pátek na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 2 až 6 °C a v pátek na 1 až 5 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou v sobotu na 1 až -3 °C a v neděli na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 1 až 5 °C a v neděli na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. prosince, naznačuje polojasnou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -1 až -5 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -2 až 2 °C, postupně na 0 až -4 °C.

 

 

frame-scrollup