Pozor na silný vítr s nárazy do 125 km/hod

Pozor na silný vítr s nárazy do 125 km/hod
10.03.2019
Pozor na silný vítr, který bude v noci na pondělí dosahovat rychlosti v nárazech až 125 km/hod. Ochladí se a od středních poloh bude sněžit. Noční teploty budou místy pod nulou.

V pondělí bude doznívat přechod studené fronty, zpočátku zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v polohách pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle se může vyskytnout bouřka a intenzivní srážky. Odpoledne postupně proměnlivá oblačnost a ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude v noci silný západní vítr, který bude během dne slábnout. S tímto je spojena výstraha ČHMÚ na silný vítr, která je v platnosti pro celé území od nedělních 13:00 do pondělních 12:00. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 110 km/hod, na horách až 125 km/hod.

V úterý zpočátku polojasno, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách i smíšenými nebo dešťovými. Postupně ustávání srážek a v odpoledních hodinách od západu přibývání oblačnosti až na zataženo. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Odpoledne ubývání srážek a místy protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude zpočátku čerstvý jižní vítr, který postupně zeslábne a stočí se na jihozápadní.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

O víkendu očekáváme zataženo až oblačno, přechodně místy až polojasno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. března, naznačuje polojasnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 6 až 10 °C.

frame-scrollup