Pozor na silný vítr

Pozor na silný vítr
28.01.2022
Víkend nabídne dynamické počasí, rychle se střídající oblačnost, rychlou proměnu srážek ze sněžení na déšť, oteplování a ochlazování a hlavně čerstvý, místy i silný západní vítr.

V noci na sobotu bude oblačno až zataženo, na východě Moravy místy polojasno. Ojediněle se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na 1 až -3 °C, na východě Moravy až na -6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. V sobotu bude zataženo až oblačno, od severozápadu se sněžením, které bude zpočátku v polohách pod 500 m, postupně v polohách i pod 1000 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i srážky mrznoucí. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V noci na neděli bude zataženo až oblačno, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Postupně ubývání oblačnosti a srážek a srážky sněhové už od vyšších poloh. Teploty klesnou na 5 až 1 °C. Vát bude čerstvý, ojediněle i silný západní vítr. V neděli bude zpočátku zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s deštěm se sněhem, na hřebenech hor se sněžením. Během dne ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C, postupně ochlazování. Vát bude čerstvý, místy až silný západní, až severozápadní vítr, který bude večer slábnout.

frame-scrollup