Pozor na silný vítr

Pozor na silný vítr
28.09.2019
Během týdne budou přes naše území postupovat jednotlivé frontální systémy, počasí bude díky tomu jako na houpačce a nás čeká proměnlivá oblačnost s občasnými srážkami. V druhé polovině pracovního týdne se citelněji ochladí a na hřebenech hor se můžou opět vyskytnout sněhové vločky.

V pondělí bude oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude čerstvý, přechodně až silný jihozápadní vítr.

V úterý zpočátku polojasno, postupně zejména v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Večer od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek čekáme jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami, v pátek později přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami. Na hřebenech hor přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. října, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu místy s přeháňkami, od poloviny týdne jasno až polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C, v závěru týdne na 10 až 14 °C.

frame-scrollup