Pozor na ranní mrazíky, během týdne bude chladno

Pozor na ranní mrazíky, během týdne bude chladno
17.04.2016
Studená rána s přízemními mrazíky a ojediněle s teplotou okolo -1 °C, na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu

Nadcházející týden bude zejména ráno poměrně studený. Na naše území bude od severozápadu proudit chladný vzduch a při utišení větru se budou vyskytovat přízemní mrazíky. Ojediněle může teplota klesnou na -1 °C.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od severozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C, na západě Čech až na 2 °C. Denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Od úterý do čtvrtku bude většinou jasno až polojasno. V úterý na severu území ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C. Denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, ve čtvrtek až na 15 °C.

V pátek očekáváme polojasno až oblačno, později v Čechách místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C. Denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou v sobotu na 7 až 3 °C, v neděli na 5 až 1 °C, ojediněle až na 0 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 13 až 17 °C a v neděli na 9 až 13 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. dubna, naznačuje většinou oblačnou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ke konci týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 11 až 15 °C.

 

 

frame-scrollup