Pozor na ranní mrázíky

Pozor na ranní mrázíky
03.05.2020
Pokud jste už díky teplému počasí zapomněli na to, že zmrzlí muži jsou ještě před námi a záhony máte osázeny citlivou zeleninou na mráz, měli byste zpozornět. Noční teploty budou v následujících dnech blízko nuly a při uklidnění větru a zejména v údolích, můžou klesnout až na -1 °C, místy se budou vyskytovat i přízemní mrazíky.

V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti až na zataženo a místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, místy s přízemními mrazíky a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severních horách od 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno, na severovýchodě až oblačno a zpočátku místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 11 až 15 °C, ve čtvrtek na 15 až 19 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zpočátku jasno, postupně polojasno až oblačno a ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. Května, naznačuje polojasnou až oblačno oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 8 až 12 °C, postupně na 16 až 20 °C.

frame-scrollup