Pozor na počasí v pondělí, pak bude celkem pěkně

Pozor na počasí v pondělí, pak bude celkem pěkně
28.06.2020
Během pondělí nás zasáhnou místy i vydatné srážky s bouřkami, v dalších dnech většinou polojasno až oblačno a srážky jen místy. Teploty se budou pohybovat okolo letních 25 °C.

Pondělní počasí bude ovlivňovat od západu postupující zvlněná studená fronta. Bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle silnými. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný západní vítr.  

Za studenou frontou, se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ve středu ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C, ve středu o stupeň výše. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek počasí ovlivní od západu postupující studená fronta,  očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, zejména v neděli ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. 

Výhled na následující týden, od pondělí 6. července, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 17 až 13 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 23 až 27 °C.

 

frame-scrollup