Pozor na intenzivní bouřky

Pozor na intenzivní bouřky
06.08.2012
V pondělí a hlavně v noci na úterý pozor na bouřky, ojediněle intenzivního charakteru

Dnes, tedy v pondělí bude na naše území před studenou frontou postupující z Německa vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu. Počasí tak bude zpočátku jasné až skoro jasné, jen přechodně bude oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Během dne bude postupně od západu přibývat oblačnosti spolu s přeháňkami a s bouřkami, které se postupně budou rozšiřovat k východu. Už nyní v ranních hodinách se oblačná obloha vyskytuje na severozápadě Čech. Nejvyšší maxima vystoupí v Čechách na 27 až 31 °C, na západě do 25 °C, na Moravě budou teploty o něco vyšší a vystoupí na 30 až 34 °C

V noci na úterý bude zpočátku oblačno až zataženo s deštěm, nebo s přeháňkami, místy se přidají bouřky, které budou ojediněle intenzivního charakteru. K ránu bude postupně od západu ubývat oblačnosti a srážek. Noční teplota klesne na 16 až 12 °C. V bouřkách bude zesilovat vítr, ojediněle se budou vyskytovat intenzivní srážky a krupobití. Ojediněle může dojít k zatopení níže položených míst a k rozvodnění a následnému vylití malých vodních toků.

V úterý bude polojasno, přechodně místy až oblačno se slabými přeháňkami. Na východě území zpočátku ještě velká oblačnost s doznívajícími srážkami. Nejvyšší teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Najdete nás také na Facebook.com

frame-scrollup