Pozor na bouřky a krupobití

Pozor na bouřky a krupobití
02.08.2012
Studená fronta přinese časté přeháňky s bouřkami a s krupobitím

Počasí na našem území začne od dnešního, tedy čtvrtečního odpoledne ovlivňovat studená fronta, postupující od západu do střední Evropy. Díky ni se budou vyskytovat přeháňky s bouřkami, ojediněle doprovázené i krupobitím a intenzivními srážkami.

Dnes, tedy ve čtvrtek bude zpočátku jasno až skoro jasno, v odpoledních hodinách v Čechách postupně oblačno a místy se budou vyskytovat přeháňky s bouřkami. Nejvyšší teploty vystoupí na 28 až 32 °C. V noci na pátek bude většinou oblačno až zataženo s přeháňkami a s bouřkami. Teplota klesne na 18 až 14 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle s krupobitím a intenzivními srážkami. K večeru bude oblačnosti a srážek ubývat. Teplota vystoupí na 24 až 28 °C. V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Teplota klesne na 17 až 13 °C.

Od soboty do pondělí bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Teplota se bude pohybovat nejčastěji mezi 26 až 30 °C, noční teploty budou klesat na 18 až 14 °C. 

V celém období očekáváme v bouřkách ojediněle výskyt přívalových srážek, krupobití a silné nárazy větru.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Najdete nás také na Facebook.com

frame-scrollup