Pozor, bouřky, trvalý déšť a krupobití

Pozor, bouřky, trvalý déšť a krupobití
29.07.2013
Dnes a zítra pozor na silné bouřky, vydatný déšť, silný vítr a na krupobití

Dnešní a zítřejší počasí, tedy pondělní a úterní, výrazně ovlivní studená fronta, která bude postupovat přes nás k východu. Na Moravě však bude ještě vrcholit příliv horkého vzduchu od jihozápadu. Dnes proto bude zpočátku jasno až polojasno, v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, postupně s trvalejším deštěm. Místy bouřky a srážky intenzivnějšího charakteru se silnými nárazy větru a možností krupobití. Moravu tento vývoj počasí zasáhne až v podvečerních a večerních hodinách. S postupem fronty se bude od západu ochlazovat. Denní teploty vystoupí v Čechách 28 až 32 °C, na Moravě na 33 až 37 °C, na jihovýchodě až na 38 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, na Moravě zpočátku ještě mírný jižní vítr.

V noci na úterý bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy srážky trvalejšího charakteru, na Moravě zpočátku ještě se silnými bouřkami. K ránu slábnutí srážek a na západě ubývání oblačnosti. Teplota klesne na 17 až 13 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle ještě s bouřkami. Na severovýchodě území až zataženo s občasným deštěm. Během odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teplota vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný západní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup