Poslední tropy prázdnin koncem týdne

Poslední tropy prázdnin koncem týdne
23.08.2015
Poslední tropické dny prázdnin a možná i letošního léta se vyskytnou v druhé polovině týdne

Teplé pondělní počasí ukončí od západu studená fronta, která bude během úterý postupovat přes naše území k východu. Za ní začne počasí ovlivňovat tlaková výše nad jihovýchodní Evropou, kolem které k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch. Na konci týdne začne počasí od západu ovlivňovat studená fronta, která ukončí poslední teplé dny prázdnin.

V pondělí bude polojasno až oblačno, na západě Čech přechodně až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno, od západu přechodně oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou v Čechách na 15 až 11 °C, na Moravě na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, zejména na severozápadě Čech ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou ve středu na 13 až 9 °C, ve čtvrtek na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 23 až 27 °C, ve čtvrtek na 24 až 28 °C.

V pátek a v sobotu očekáváme jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C.

V neděli očekáváme většinou oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na východě až na 30 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 31. srpna, naznačuje polojasno až oblačno, občas místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, postupně na 16 až 20 °C. 

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup