Poslední tropické dny prázdnin

Poslední tropické dny prázdnin
19.08.2018
Do konce pracovního týdne nás čeká většinou slunečné počasí s tropickými teplotami do 33 °C. V pátek začne počasí od západu ovlivňovat studená fronta, za kterou se citelněji ochladí a v následujícím, posledním prázdninovém týdnu se už tropických teplot nedočkáme.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, zejména v pondělí ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek se počasí nezmění, obloha bude jasná až polojasná, ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek očekáváme od západu studenou frontu, čeká nás oblačno až zataženo, od západu s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C, od západu ochlazování.

Během víkendu očekáváme zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v sobotu na 16 až 12 °C, v neděli na 13 až 9 °C. Denní teploty vystoupí 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. srpna, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu, zpočátku místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

frame-scrollup