Poslední letní koupání

Poslední letní koupání
29.08.2017
Zítra se maximální denní teploty budou pohybovat mezi 25 až 29 °C, na jihozápadě a západě však mohou překročit 30 °C

Před námi jsou poslední srpnové dny a počasí bude chtít ještě dokázat, že srpen je letní měsíc. Poslední srpnové dny budou jasné a tropické. Pokud nemusíte do práce, tak určitě zamiřte k vodě, protože to vypadá, že se bude jednat o poslední koupací dny tohoto léta.

Již dnešní den se povedl. Převládalo většinu skoro jasno, jen přechodně polojasno a teploty na většině území vystoupily na letní hodnoty. Bude však ještě tepleji, protože od jihozápadu míří do střední Evropy tropický vzduch, který se poměrně dlouho akumuloval v Portugalsku a ve Španělsku. Vzhledem k tomu, že už je konec srpna, tak se tento tropický vzduch bude rozpadat, ale stále bude dostatečně silný na to, aby přinesl tropické teploty i do České republiky. Vše se bude odehrávat v oblasti vysokého tlaku vzduchu, takže počítejme s minimální oblačnosti.  Slunce má ještě dostatečnou sílu, UV index bude kolem 5, takže pokud jste se za léto nestihli opálit, tak poslední tmavší odstíny můžete získat v následujících dnech.

Zítra se maximální denní teploty budou pohybovat mezi 25 až 29 °C, na jihozápadě a západě však mohou překročit 30 °C. Na obloze bude převládat jasno až polojasno. Ve čtvrtek se maximální teploty budou pohybovat mezi 28 až 32 °C, odpoledne a večer se v Čechách objeví frontální oblačnost a mohou se zde objevit první přeháňky a bouřky.  Jasné počasí bude převládat zejména na Moravě.

V pátek pravděpodobně bude ležet studená fronta přímo nad střední Evropou, ale na Moravě by mohly teploty ještě vystoupit až k 30 °C.

Předpověď teplot podle modelu Aladin pro 29. srpen 2018, horko pokračuje na Moravě

Obr. 1 Podle modelu Aladin bude v pátek na Moravě ještě teplo

Zdroj: chmi.cz
 

V dalších dnech už by se mělo počasí výrazně pokazit, ochladí se a přidají se srážky. První zářijové dny budou podzimní a v tuto chvíli není jasné, kdy se letní teploty vrátí.

Autor: TD

frame-scrollup