Poslední krásný a teplý víkend

Poslední krásný a teplý víkend
12.10.2018
Slunečné a teplé počasí v první polovině října bývá označováno jako tereziánské babí léto, díky svátku svaté Terezy, které nastává 15. října. Příští dny přinesou slunečnou oblohu, jen ojediněle s ranními mlhami a denní teploty okolo 20 °C.

Počasí v následujících dnech bude nadále přát výletům do přírody, listy na stromech se už proměňují v širokou paletu barev a spolu s podzimním sluncem vytvářejí krásnou kulisu v krajině. Spolu s vysokými teplotami okolo 20 °C, které se ještě v několika příštích dnech udrží, máme možnost si plnými doušky užívat končící léto a poslední teplé dny. Očekáváme, že takto krásné počasí se udrží do středy, ve středu začne postupně přibývat oblačnosti a později i srážky a začne se ochlazovat. Zdá se, že máme před sebou takto teplý a příjemný poslední víkend.  

V noci na sobotu bude jasno, teploty klesnou na 10 až 6 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr. Počasí ve dne bude jasné, ráno ojediněle mlhy. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Noc na neděli žádnou změnu nepřinese, k jasné obloze se k ránu přidají ojediněle mlhy. Teploty klesnou na 11 až 7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr. Během dne nadále stejné počasí jako v předešlých i následujících dnech, jasná obloha, jen ojediněle ráno s mlhami. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

frame-scrollup