Pořádná zima v nedohlednu

Pořádná zima v nedohlednu
31.01.2013
Aktuální počasí připomíná spíše jaro, pořádné zimní počasí je prozatím v nedohlednu

Aktuální počasí připomíná spíše jaro, sněhy tají, hladiny řek se zvedají, denní teploty se pohybují okolo +10 °C a noční teploty neklesají pod nulu a pořádné zimní počasí s mrazy alespoň okolo -10 °C, je prozatím v nedohlednu, takže žádné silné mrazy a sněhovou pokrývku i v nižších oblastech, která by několik dní vydržela, zatím neočekáváme, ale je pravdou, že takto vysoké teploty, jako jsou nyní, už taky nebudou.

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, během dne od západu zataženo s deštěm, na horách se sněžením. Ranní minima 4 až 0 °C, denní teploty 4 až 8 °C.

V sobotu bude od západu zataženo s deštěm, od vyšších poloh se sněžením, postupně sněžení, nebo srážky smíšené od středních poloh. Ranní minima klesnou na 4 až 0 °C, denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, od západu ochlazování.

V neděli bude polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti, k večeru od západu sněhové přeháňky. Ranní minima klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V pondělí a v úterý bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Noční teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Od středy do neděle bude oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které budou během dne přechodně v nižších polohách smíšené. Noční teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až 3 °C, postupně na -4 až 0 °C.

V týdnu od pondělí (11. 2.) očekáváme oblačno až zataženo s občasným sněžením, v nižších polohách srážky smíšené, nebo dešťové. Noční teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí zpočátku na -3 až +1 °C, postupně na -2 až +2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup