Pořádná zima stále v nedohlednu

Pořádná zima stále v nedohlednu
21.01.2018
Pravé zimní počasí s několikadenními celodenními mrazy a se souvislou sněhovou pokrývkou na celém území neočekáváme ani v následujících dvou týdnech. Nadále budou denní maxima nad nulou a pod bod mrazu budou klesat jen v noci. Sněhové srážky se stabilně udrží na horách, níže se však sněhové vločky ukáží jen přechodně.

Počasí v pondělí bude zatažené až oblačné, na Moravě zpočátku ještě polojasno, v Čechách postupně se sněžením, které bude postupně v polohách pod 800 přecházet v déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -10 °C. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr, který se bude v Čechách měnit na západní.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, pod 700 m smíšenými nebo dešťovými. Na východě Moravy sněžení zpočátku ve všech polohách. Během dne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v Čechách na 2 až -2 °C, na Moravě na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr, na východě Moravy mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno, ojediněle s mrholením. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, v Čechách až na 7 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku většinou jen na horách, postupně od 500 m srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. ledna, naznačuje polojasnou, přechodně místy až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na -2 až 2 °C.

frame-scrollup