Pondělní studená fronta přinese sněžení

Pondělní studená fronta přinese sněžení
01.01.2017
Studená fronta ukončí v pondělí inverzní charakter počasí a začne sněžit. Občasné sněžení očekáváme po celý týden, takže zejména na horách se výrazně zlepší podmínky pro lyžování.

V pondělí bude přes naše území postupovat od severozápadu studená fronta, která ukončí inverzní charakter počasí a přinese sníh. Čeká nás zataženo až oblačno, od severozápadu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Na jihovýchodě zpočátku polojasno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, na severních horách četnějšími. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C, v Čechách ojediněle až na 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Ve středu bude přes naše území přecházet další fronta, díky které bude zataženo s občasným sněžením, místy se sněžením trvalejším. V nižších polohách přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na Moravě na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zpočátku oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na -1 až -5 °C a v pátek na -6 až -10 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -5 až -1 °C a v pátek na  -7 až -3 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. V nižších polohách přechodně srážky smíšené. Ranní teploty klesnou v sobotu na -9 až -13 °C a v neděli na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -4 až 0 °C a v neděli na -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 9. ledna, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších a přechodně i středních polohách srážky smíšené nebo dešťové. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -4 až 0 °C.

 

 

 

frame-scrollup