Polojasný týden s bouřkami

Polojasný týden s bouřkami
09.06.2013
Počasí v nadcházejícím týdnu bude polojasné s přeháňkami a bouřkami, v pondělí zaprší

Pondělní počasí ovlivní zvlněná studená fronta, za kterou k nám bude od západu postupovat hřeben vyššího tlaku vzduchu. Od poloviny týdne budou přes střední Evropu postupovat tlakové výše, které se budou střídat s nevýraznými oblastmi nižšího tlaku vzduchu.

V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. V Čechách místy přechodně i srážky trvalejšího charakteru. Ranní teplota klesne na 15 až 11 °C a denní teplota vystoupí na 16 až 20 °C, na Moravě na 19 až 23 °C.

V úterý bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Během dne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teplota klesne na 12 až 8 °C a denní teplota vystoupí na 19 až 23 °C.

Od středy do pátku bude polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teplota klesne zpočátku na 10 až 6 °C, postupně na 12 až 8 °C a denní teplota vystoupí zpočátku na 20 až 24 °C, postupně na 22 až 26 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou až polojasnou oblohu, zejména v odpoledních hodinách na západě Čech s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teplota klesne na 15 až 11 °C a denní teplota vystoupí na 22 až 26 °C.

Výhled na další týden naznačuje oblačnou oblohu s přeháňkami a slabé ochlazení, kdy noční teploty pozvolna klesnou k 13 až 9 °C a denní teploty k 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup