Podzim s podzimním počasím přichází

Podzim s podzimním počasím přichází
20.09.2015
Léto pomalu ale jistě končí a podzim přichází s typickým počasím, čekají nás ranní mlhy, teploty do 20 °C a sem tam i nějaká přeháňka

Počasí v průběhu nadcházejícího týdne bude už typicky podzimní. Jednak díky podzimní rovnodennosti začne mít noc "převahu", teploty se budou držet většinou pod 20 °C a čekají nás ranní mlhy a občasné přeháňky.

V pondělí bude polojasno až oblačno, zejména v severní polovině Čech ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude zpočátku skoro jasno až polojasno, ráno místy mlhy, odpoledne od západu postupně přibývání oblačnosti a večer na západě místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu bude od západu oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě zpočátku polojasno. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C od západu ochlazování. Vát bude mírný jižní vítr, který se bude od západu měnit na severozápadní.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno, ojediněle s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. září, naznačuje většinou skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 16 až 20 °C, postupně na 14 až 18 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup