Podrobná předpověď počasí na Vánoce

Podrobná předpověď počasí na Vánoce
21.12.2014
Začátek Vánoc bude teplý, ochladí se až na konci týdne a místy se přidá sněžení

Hned v pondělí ovlivní počasí teplá fronta, která bude postupovat přes naše území a ve středu večer začne počasí ovlivňovat fronta studená, za kterou k nám pronikne od severozápadu studený vzduch.

V pondělí bude zataženo až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na severovýchodě území zejména v horských oblastech s přeháňkami nebo s deštěm, na horách zpočátku se sněžením. Během dne postupně ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, na severu ojediněle s přeháňkami, na horách častějšími. Na jihu území postupně až polojasno. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, ojediněle až na 11 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu, na Štědrý den bude zpočátku polojasno až oblačno, od severozápadu postupně přibývání oblačnosti až na zataženo a odpoledne postupně od severozápadu s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na hřebenech hor srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, ojediněle až na 10 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, zpočátku sněžení jen na horách, během dne postupně sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek očekáváme zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh sněhovými, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V sobotu očekáváme zpočátku zataženo se sněžením ve všech polohách, postupně od středních poloh srážky smíšené. Odpoledne a k večeru od severozápadu ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V neděli očekáváme oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které budou během dne přechodně v nižších polohách smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled počasí v týdnu od pondělí 29. 12. očekáváme zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh většinou sněhovými, v závěru týdne až zataženo se sněžením, v nižších polohách přechodně s deštěm se sněhem. Ranní teploty klesnou zpočátku na -3 až -7 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až -5 °C a postupně na -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup