Počasí ve Španělsku, Itálii a Tunisku

Počasí ve Španělsku, Itálii a Tunisku
18.07.2011
Středozemní moře je prohřáté a vládne slunečné počasí

Je tu pondělí a to je nejvyšší čas podívat se na počasí u moře ve Španělsku, Itálii a Tunisku. Ve středu opět dojde na řadu Chorvatsko, Černá Hora a Řecko.


Začněme u Španělska, tam převládá slunečné, přechodně polojasné počasí s letními teplotami, které se pohybují okolo 29 °C a v noci klesají na 22 °C. V následujících dnech bude tento rys počasí nadále přetrvávat a teploty se také měnit nebudou. Teplota moře je většinou 25 °C, na jihozápadě jen kolem 22 °C.


Na severu Itálie čekejme jasnou až polojasnou oblohu s možností přeháněk a bouřek. Denní teploty zde vystupují na 27 °C a v noci se pohybují okolo 19 °C. V oblasti střední Itálie je slunečno s denními maximy okolo 29 °C a noční teploty klesají na 20 °C. Na jihu Itálie je slunečno s denními teplotami okolo 32 °C a noční teplota klesá na 25 °C. Teplota moře je většinou okolo 26 °C.


V Tunisku vládne slunečné počasí s vysokými teplotami, které se momentálně pohybují okolo 35 °C ve dne a v noci okolo 24 °C. V dalších dnech se bude teplota pozvolna navracet k 31 °C. Teplota moře se na severu území pohybuje kolem 25 °C a na jižní polovině vystupuje až na 27 °C.

Počasí v Bulharsku, Turecku a Egyptě

Počasí na Slovensku

Předpověď počasí ČR

frame-scrollup