Počasí v týdnu oblačné s občasným deštěm, na horách často se sněžením

Počasí v týdnu oblačné s občasným deštěm, na horách často se sněžením
21.02.2016
Začátek a konec týdne bude teplý, uprostřed týdne teploty okolo nuly a od středních poloh občasné sněžení.

Počasí během týdne bude s proměnlivou oblačností a po většinu pracovního týdne se dočkáme občasného deště nebo přeháněk, které budou postupně přecházet od středních poloh ve sněhové. Teploty klesnou z 10 °C na začátku týdne slabě nad nulu v druhé polovině týdne. Víkend přinese opět oteplení.

V pondělí bude polojasno až oblačno, na severních horách místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude čerstvý západní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý bude oblačno až zataženo, od severozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou postupně od severozápadu přecházet od vyšších poloh ve smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, od severozápadu postupně ochlazování. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh většinou srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na jihu území okolo 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Během dne od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severní až severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, v neděli už bude tepleji a teploty klesnou na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, v neděli na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. února, naznačuje oblačnou oblohu s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 5 až 9 °C. V první polovině týdne očekáváme na Moravě přibližně o 3 °C vyšší teploty.

 

frame-scrollup