Počasí v týdnu často deštivé, na horách připadne sníh

Počasí v týdnu často deštivé, na horách připadne sníh
22.02.2015
Počasí během týdne budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, čekají nás četné srážky a od vyšších poloh přechodně sněžení

Počasí v nadcházejícím týdnu bude výrazně zajímavější, než které jsme zažívali v minulých dnech. Přes naše území budou přecházet frontální systémy, takže se dočkáme častých srážek a střídání oblačnosti.

V pondělí bude oblačno až zataženo, zpočátku místy ještě polojasno. Odpoledne postupně od západu místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na východě na 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na severovýchodě Moravy až na 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, hlavně na východě území s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh postupně smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Ve středu bude zataženo, na Moravě s deštěm, od vyšších poloh s deštěm se sněhem. V Čechách postupně od východu nasouvání srážek, které budou od středních poloh často smíšené. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. 

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo, na východě území s doznívajícími srážkami, které budou od vyšších poloh smíšené nebo sněhové. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme většinou polojasno, místy přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, při vyjasnění ojediněle až na -5 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. března, naznačuje polojasnou oblohu, na začátku týdne místy přechodně ještě oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 4 až 9 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup