Počasí v příštím týdnu s přeháňkami

Počasí v příštím týdnu s přeháňkami
29.06.2014
V příštím týdnu bude proměnlivé počasí s častými přeháňkami a teploty se přechodně dostanou nad 25 °C

Na začátku týdne bude za studenou frontou proudit na naše území od severozápadu studený vzduch. V dalších dnech budou postupně přes naše území přecházet frontální systémy a počasí během týdne tak bude velmi proměnlivé. V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na východě Moravy srážky trvalejší. Odpoledne a k večeru od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno, během dne zejména v horských oblastech místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude zpočátku mírný, postupně slabý severozápadní vítr.

Ve středu bude polojasno až oblačno, na jihovýchodní polovině území místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Ve čtvrtek očekáváme skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu, místy přechodně až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 14 až 10 °C, postupně na 16 až 12 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 22 až 26 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden (od pondělí 7. 7.) naznačuje polojasnou, přechodně místy až oblačnou oblohu, na začátku týdne s možností přeháněk. Ranní teploty klesnou zpočátku na 16 až 12 °C, postupně na 14 až 10 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 22 až 26 °C, postupně na 20 až 24 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup