Počasí v příštím týdnu proměnlivé s přeháňkami

Počasí v příštím týdnu proměnlivé s přeháňkami
17.08.2014
Počasí v týdnu bude polojasné až oblačné, přechodně s přeháňkami a s teplotami okolo 20 °C

Počasí v první polovině týdne bude ovlivňovat zvlněná studená fronta, za kterou se k nám přechodně rozšíří nevýrazná tlaková výše. Na konci týdne bude počasí ovlivňovat tlaková níže nad severní Evropou.

V pondělí bude zpočátku polojasno, od severozápadu postupně oblačno až zataženo a na severozápadě Čech postupně místy s přeháňkami, na zbytku území jen ojediněle. Odpoledne a k večeru postupně od severozápadu ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C, na jihu Moravy až na 26 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na jihovýchodě Moravy srážky četnější. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 18 až 22 °C, ve čtvrtek na 19 až 23 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C, v neděli na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí v pátek na 19 až 23 °C, v sobotu na 18 až 22 °C a v neděli na 17 až 21 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. 8. naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. Ranná teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 17 až 21 °C, postupně na 20 až 24 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.  

frame-scrollup