Počasí v příštím týdnu proměnlivé a teplé

Počasí v příštím týdnu proměnlivé a teplé
04.05.2014
Po chladnějším pondělí nás budou čekat teploty do 20 °C, proměnlivá oblačnost a místy přeháňky

Na začátku týdne k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, jeho příliv ale ukončí ve středu od západu studená fronta, za kterou k nám bude proudit vlhčí vzduch. Druhá polovina týdne tak bude se zvětšenou oblačností a s teplotami do 20 °C.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle až zataženo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. V úterý bude polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a později i přeháněk. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na jihozápadě Čech na 22 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, odpoledne se místy přidají bouřky. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno, přechodně až zataženo, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Výhled na následující týden (od 12. 5.) naznačuje polojasnou, přechodně místy až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou k 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí k 17 až 21 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup