Počasí v květnu, teplota až 25 °C

Počasí v květnu, teplota až 25 °C
01.05.2011
Postupně se bude oteplovat a dočkáme se vysokých teplot, obloha bude všelijaká

V pondělí bude polojasno, odpoledne až oblačno s přeháňkami a teplota vystoupí jen na 12 až 16 °C. Od úterý do čtvrtka bude převládat oblačná až zataženo obloha s občasným deštěm, nebo s přeháňkami a teplota se bude pohybovat jen mezi 10 až 14 °C. Na horách se budou vyskytovat přechodně srážky smíšené, nebo sněhové. V pátek očekáváme polojasno s ojedinělými přeháňkami a s teplotou 11 až 15 °C. Noční teploty se budou pohybovat jen mezi 4 až 0 °C a místy hrozí přízemní mrazíky. Víkend bude polojasný, v sobotu s teplotou 12 až 16 °C.

Druhý květnový týden bude zpočátku polojasný, beze srážek a s teplotami mezi 13 až 17 °C. Během týdne se bude mírně oteplovat a na jeho konci očekáváme teploty mezi 17 až 21 °C. S víkendem, který bude rovněž s teplotami kolem dvaceti stupňů, dorazí velká oblačnost a bude převládat zatažená obloha s deštěm a s bouřkami.

Ve třetím květnovém týdnu očekáváme nadále zvětšenou oblačnost s přeháňkami a s denními teplotami mezi 15 až 19 °C. V posledním květnovém týdnu bude zpočátku pokračovat polojasné až oblačné počasí s přeháňkami a s bouřkami. Teploty se budou pohybovat zpočátku kolem 20 °C, postupně předpokládáme vyjasnění a teploty vystoupí až k 25 °C.

Chcete vědět kolik srážek dopadlo na Vaši zahradu? Změřte si to našim srážkoměrem.

frame-scrollup