Počasí v Evropě

Počasí v Evropě
12.04.2018
V kostce můžeme říci, že v Evropě zima skončila.

Počasí, které u nás v těchto dnech panuje je téměř letní a spoustu z vás už určitě odložila teplé věci a ven vyrazila v krátkém rukávu. Není se čemu divit, maximální teploty se na celém území pohybují nad 20 °C a k tomu svítí velmi silné Sluníčko. Teplota zemského povrchu se velmi rychle přehřívá, takže přes poledne můžete naměřit i kolem 35 °C.

Pás velmi teplého počasí se táhne od Řecka a Turecka, přes východní Evropu až právě k nám. Relativně teplo je ještě v jižní Itálii, kde maximální teploty vystupují k 18 °C.

Tím ale výčet velmi teplých oblastí na našem území končí. Západní Evropa má díky mělké tlakové níži špatné počasí, vyskytují se tam slabé srážky, nízká oblačnost i mlhy. Teploty se pohybují nejčastěji kolem 10 °C. Takové počasí na chvíli zavítá i do západních Čech během zítřejšího dne.

Ještě hůře na tom však je Pyrenejský poloostrov, kde se teplota pohybuje také kolem 10 °C, ale je tam více srážek. Navíc v horských oblastech jsou teploty daleko nižší a jak už jsme vám ukázali včera, na některých místech dokonce napadl sníh.

I Velká Británie vás asi s počasím nepotěší, protože i tam je zataženo a deštivo, teploty se pohybují jen kolem 7 °C. Ještě nižší teploty jsou pak na Islandu, kde převládá oblačno, s teplotami kolem 5 °C. Nad Skandinávii se naopak udržuje oblast vyššího tlaku vzduchu, takže si tamní obyvatelé užívají Slunce, ale teploty maximálně do 10 °C a to ještě k tomu na jihu země.

Evropská část Ruska má podobné teploty, jako jižní část Skandinávie a i tam převládá zmenšená oblačnost. V kostce můžeme říci, že v Evropě zima skončila. Záporné teploty se objevují jen hodně na severu Ruska.

12. dubna 2018 počasí nad Evropou

Obr. Počasí v Evropě dne v 11. hodin

Zdroj: chmi.cz

 

Autor: TD

 

frame-scrollup