Počasí v Evropě

Počasí v Evropě
19.04.2017
Předjarní teploty panují ve Velké Británii, kde se vyskytuje oblast vyššího tlaku vzduchu a ta zajišťuje poměrně příjemné počasí.

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že se v České republice vyskytovala nejvyšší teplota z celé Evropy. Česká kotlina je poměrně specifické území, protože dnešní den patří na některých místech k těm nejchladnějším z celé Evropy. Před námi však zůstávají Alpy a částečně i Skandinávie, kde jsou teploty ještě o něco nižší. Velmi chladno je i na Islandu nebo na druhé straně Evropy a to ve východních částech evropského Ruska. Tím výčet chladných míst končí.

Předjarní teploty panují ve Velké Británii, kde se vyskytuje oblast vyššího tlaku vzduchu a ta zajišťuje poměrně příjemné počasí. Podobná situace je i ve Francii. Výrazně teplejší počasí panuje v Itálii a na pobřeží v Chorvatsku, kde se maximální teploty pohybují kolem 18 °C. Ještě o něco tepleji můžeme zaznamenat v Řecku a v Turecku, kde se maximální teploty pohybují kolem 22 °C a k tomu zde převládá skoro jasná až jasná obloha.

Pokud však máte rádi typické léto, pak je jasné, co vám dnes doporučíme. Je to Španělsko a Portugalsko, kde teploty přesahují 25 °C a minimální teploty se pohybují kolem 17 °C. V následujících dnech bude pokračovat chladné počasí ve střední Evropě. Vpád studeného vzduchu se postupně nevyhne ani jihovýchodní Evropě, takže v Řecku a v Turecku se výrazně ochladí.

 

Předpověď teplot a počasí na 19. dubna 2017

Obr. 1 Předpokládané počasí v Evropě ve středu 19. 4. 2017 ve 14:00 UTC

Zdroj: chmi.cz

 

Autor: TD

frame-scrollup