Počasí přes týden ovlivní studená fronta

Počasí přes týden ovlivní studená fronta
22.06.2014
Počasí během týdne s proměnlivou oblačností, na studené frontě s přeháňkami a s teplotami okolo 20 °C

Na začátku týdne bude počasí krátce ovlivňovat výběžek tlakové výše, který v úterý postupně nahradí od severozápadu studená fronta, za kterou se opět krátce rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.  V pondělí bude polojasno, odpoledne a k večeru postupně v Čechách přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na jižní Moravě až na 26 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno až oblačno, na jihu Čech až zataženo s ojedinělými přeháňkami. Odpoledne postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a postupně s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Během dne postupně od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, na východě území zpočátku ještě až oblačno s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. V pátek očekáváme polojasnou oblohu, beze srážek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Během víkendu očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Výhled na následující týden (od 30. 6.) naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu a místy s přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat zpočátku okolo 12 až 8 °C, postupně 14 až 10 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 21 až 25 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup