Počasí pokazí ve čtvrtek studená fronta

Počasí pokazí ve čtvrtek studená fronta
21.05.2017
Do čtvrtku většinou pěkně a teplo, ve čtvrtek přinese studená fronta ochlazení a déšť. Vše se začne lepšit s víkendem.

Nejvýraznější změnu počasí přinese ve čtvrtek studená fronta, do té doby bude poměrně pěkně a teplo. Se studenou frontou se ochladí a vyskytne se déšť. S víkendem se začne počasí opět lepšit a výhled na další týden přináší slunečnou oblohu a teploty do 25 °C.

V pondělí bude polojasno až oblačno, jen ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. V úterý srážky většinou jen na Moravě. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C, ve středu o 1 °C výše a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, přechodně zataženo s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 14 až 10 °C a v pátek na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 17 až 21 °C a v pátek na 14 až 18 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 16 až 20 °C a v neděli na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. května, naznačuje jasno až polojasno, v druhé polovině týdne s možností odpoledních přeháněk a bouřek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

 

frame-scrollup