Počasí o víkendu, pozor na bouřky

Počasí o víkendu, pozor na bouřky
29.06.2012
Teploty porostou k 34 °C, přidají se bouřky, ojediněle přívalové srážky

Díky tlakové níži nad Britskými ostrovy, k nám proudí a během víkendu budou proudit velmi teplý vzduch od jihu. V noci na sobotu bude skoro jasno až polojasno, teplota klesne na 19 až 15 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno, během dne zejména v Čechách místy přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. V bouřkách bude zesilovat vítr a můžou se vyskytovat přívalové srážky a krupobití. Nejvyšší teplota vystoupí na 30 až 34 °C, v Čechách může ojediněle dojít v nížinných oblastech i k překročení těchto teplot. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V noci na neděli bude jasno, na severozápadě území až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Teplota klesne na 21 až 17 °C. Vát bude slabý jihovýchodní, na západě k ránu slabý západní vítr.

V neděli bude zpočátku jasno až skoro jasno, během dne místy přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. V bouřkách bude zesilovat vítr a můžou se vyskytovat přívalové srážky a krupobití. Nejvyšší teplota vystoupí na 31 až 35 °C, na západě Čech, kde očekáváme zvětšenou oblačnost po většinu dne, okolo 30 °C.

Podobný charakter počasí nás čeká i v pondělí, zpočátku zmenšená oblačnost, postupně oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Ranní minima klesnou na 20 až 16 °C a nejvyšší teploty vystoupí v Čechách na 24 až 28 °C, na Moravě na 29 až 33 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

zahradni teploměry

frame-scrollup