Počasí nastoupí se slunečnou oblohou a teplotami nad 10 °C

Počasí nastoupí se slunečnou oblohou a teplotami nad 10 °C
15.03.2015
Počasí během pracovního týdne bude slunečné s teplotami většinou nad 10 °C, o víkendu se zatáhne, zaprší a teploty poklesnou

Počasí od začátku týdne bude ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou, kolem které k nám bude od jihovýchodu proudit teplý vzduch, takže počasí bude slunečné a teplé. V závěru týdne, jak bude vliv tlakové výše slábnout, ovlivní počasí od severozápadu brázda nízkého tlaku vzduchu, která přinese velkou oblačnost se srážkami a ochlazení.

V pondělí bude polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou v úterý na 6 až 2 °C, ve středu na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C. Denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, ojediněle až na 15 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který během úterý bude místy ještě čerstvý.

Ve čtvrtek očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 C° a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

V pátek očekáváme zpočátku polojasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a později s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, přechodně místy až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 5 až 1 °C, v neděli na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 6 až 10 °C, v neděli na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. března, naznačuje po celý týden oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 8 až 12 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

 

 

 

frame-scrollup