Počasí bude jako na houpačce

Počasí bude jako na houpačce
14.03.2019
Divoké počasí, které v posledním týdnu zasáhlo střední Evropu hned tak neskončí.

Divoké počasí, které v posledním týdnu zasáhlo střední Evropu hned tak neskončí. Přes naše území postupuje další výrazný frontální systém, který přináší srážky a silný vítr. Český hydrometeorologický ústav už opět vydal výstrahu na silný vítr, ale rozhodně se nebude jednat o tak nebezpečný jev, jak tomu bylo minulý týden. Za frontálním systémem se opět bude nacházet studený vzduch, takže na horách čekejme znovu sněžení. Na některých místech v Krkonoších nebo v Jeseníkách může napadnout až 20 cm nového sněhu.

Ve studeném vzduchu však budeme jen chvíli. Již během soboty přes nás bude postupovat teplá fronta, ze kterou se k nám dostane velmi teplý vzduch z jihozápadní Evropy. O víkendu by teploty v Portugalsku a ve Španělsku mohly přesahovat 25 °C. K nám do střední Evropy se tento vzduchu přinese teploty ojediněle až 18 °C.

I tato vzduchová hmota však nad námi zůstanu jen chvilku, protože v neděli večer přes nás bude přecházet studená fronta a za ní se znovu ochladí. Příští týden se zejména na horách ještě vytvoří kvalitní zimní podmínky. Do střední Evropy zateče ledový vzduch od severu, který se projeví zejména na horách. Na Šumavě, v Krkonoších, v Orlických horách a v Jeseníkách leží stále velké množství sněhu.

Obr. Počasí v následujících dnech bude jako na houpačce

Zdroj: chmi.cz

 

Autor: TD

frame-scrollup