Počasí během týdne oblačné a deštivé

Počasí během týdne oblačné a deštivé
03.08.2014
Počasí během týdne bude zpočátku deštivé a oblačné, postupně bude oblačnosti a srážek ubývat

Počasí na začátku týdne bude ovlivňovat zvlněná studená fronta nad střední Evropou, v druhé polovině týdne začne počasí ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu. V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na Moravě až na 28 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude většinou oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, na západě Čech a na východě Moravy ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

V pátek a v sobotu očekáváme polojasno, v odpoledních hodinách zejména na východních horách při ojediněle přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí v pátek na 24 až 28 °C a v sobotu na 25 až 29 °C.

V neděli očekáváme zpočátku polojasno, během dne až oblačno a místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. 8. naznačuje v první polovině týdne polojasno, během dne až oblačno s přeháňkami a s bouřkami, v druhé polovině týdne většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na 19 až 15 °C, postupně na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, postupně na 22 až 26 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.  

frame-scrollup