Po zimní epizodě přichází obleva

Po zimní epizodě přichází obleva
04.12.2017
Zimní počasí u nás netrvalo dlouho a do střední Evropy se už blíží teplá fronta, která během úterý přejde přes naše území, za ní se oteplí a maxima vystoupí až k 7 °C. S víkendem však očekáváme návrat zimního počasí a nizkých teplot.

V úterý počasí ovlivní od západu teplá fronta, bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, od 700 m smíšenými nebo sněhovými. Na Moravě zpočátku sněžení od 300 m. Během dne od západu ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na -3 až 1 °C, od západu postupně oteplování a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní až severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, zpočátku s ojedinělými přeháňkami, ve čtvrtek přechodně místy až jasno a večer na západě přibývání oblačnosti, později s deštěm. Ranní teploty klesnou ve středu na 4 až 0 °C a ve čtvrtek na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí ve středu na 2 až 6 °C a ve čtvrtek na 3 až 7 °C, na severovýchodě území okolo 2 °C.

V pátek očekáváme zataženo až oblačno, od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, postupně od západu ochlazování a od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, v Čechách okolo 4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Během víkendu a v následujícím týdnu očekáváme opět příchod zimního počasí.

frame-scrollup