Po víkendu teploty spadnou k 20 °C

Po víkendu teploty spadnou k 20 °C
23.06.2016
Počasí v příštím týdnu bude zpočátku oblačné s přeháňkami, postupně polojasné. Teploty vystoupí zpočátku jen slabě nad 20 °C, ke konci týdne na 25 °C.

Po víkendovém přechodu zvlněné studené fronty, přes naše území k nám začne od severozápadu proudit chladnější a vlhčí vzduch. Postupně však začne počasí ovlivňovat od západu výběžek vyššího tlaku vzduchu.

V pondělí očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách oblačnosti a srážek méně. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C, na západě Čech okolo 10 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

V úterý očekáváme polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Od středy do pátku očekáváme skoro jasno až polojasno, na západě Čech přechodně místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami, na zbytku území srážky a bouřky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

Během prvního červencového víkendu očekáváme polojasno, v sobotu během dne přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty okolo 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

frame-scrollup