Po víkendu až 10 °C

Po víkendu až 10 °C
23.11.2011
Příští týden se denní maxima budou šplhat až k 10 °C

Vliv tlakové výše na počasí u nás bude v dalších dnech postupně slábnout a tak se v sobotu dočkáme přechodu studené fronty přes naše území.

Ve čtvrtek i v pátek bude nadále převládat inverzní charakter počasí, kdy bude většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách bude slunečno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C, při vyjasnění až kolem 8 °C.

V sobotu počasí ovlivní nevýrazná studená fronta, bude většinou zataženo s mrholením, nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Během dne se bude oblačnost postupně protrhávat. Nejvyšší teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V neděli a během příštího týdne bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na horách zpočátku sněhovými. V neděli se denní teplota dostane na 3 až 7 °C, v pondělí a úterý na 4 až 8 °C, ve středu na 6 až 10 °C, a v dalších dnech denní maxima vystoupí na 4 až 8 °C. Noční teploty se nebudou pohybovat nízko, klesnou na 5 až 1 °C.

Co se týče sněžení, tak předpokládáme, že okolo 7. prosince by se mohlo vyskytnout první letošní intenzivnější sněžení a sněžit by mělo ve všech nadmořských výškách.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup