Po velmi teplém víkendu sněžení

Po velmi teplém víkendu sněžení
08.05.2020
Víkend přinese počasí sice se zvětšenou oblačností a zejména v odpoledních hodinách místy i s přeháňkami a s bouřkami, v pondělí se vše citelně změní, počasí ovlivní studená fronta, za kterou k nám vnikne velmi studený vzduch, od 500 m bude sněžit.

Noc na sobotu přinese oblačnou až zataženou oblohu, teploty klesnou na 11 až 7 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Během dne bude oblačno až zataženo, přechodně místy s přeháňkami a s bouřkami. Postupně místy polojasno. Teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na neděli bude jasno až polojasno, ojediněle s mlhami. Teploty klesnou na 12 až 8 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Nedělní počasí bude polojasné až oblačné, zejména odpoledne místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

V pondělí ovlivní počasí od severozápadu výrazná studená fronta, za kterou k nám pronikne od severu studený vzduch. Bude většinou zataženo, od severozápadu  s deštěm, zejména v Čechách místy vydatnějším, postupně od 500 m se sněžením. Teploty klesnou na 12 až 8 °C, na severozápadě na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí od 4 °C na severozápadě po 19 °C na jihovýchodě. Vát bude mírný severní vítr.

frame-scrollup