Po tropickém pondělí propad na 20 °C a srážky

Po tropickém pondělí propad na 20 °C a srážky
30.08.2015
Po tropickém pondělí přejde v úterý studená fronta a ochladí se na 20 °C, místy se přidá déšť nebo přeháňky

Téměř klasicky nemůže v úterý chybět přechod zvlněné studené fronty od západu, za kterou k nám začne od severu proudit studený vzduch.

V pondělí bude jasno až skoro jasno, na západě ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 31 až 35 °C, v Čechách ojediněle až na 36 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý bude zpočátku jasno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti a hlavně v Čechách místy s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě očekáváme přeháňky až ve večerních hodinách. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 27 až 31 °C, na Moravě na 30 až 34 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle srážky vydatnější. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, na Moravě až na 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno, na jihovýchodě s přeháňkami, postupně polojasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme většinou oblačno, zpočátku místy s občasným deštěm, postupně jen místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. září, naznačuje skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou zpočátku na 10 až 6 °C, postupně na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 18 až 22 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

 

frame-scrollup