Po tropické středě ochlazení

Po tropické středě ochlazení
28.06.2017
Konec týdne přinese teploty okolo 20 °C a oblačnou oblohu s přeháňkami, ve čtvrtek na zvlněné studené frontě i s vydatnějším deštěm.

Ve čtvrtek bude přes naše území k severovýchodu postupovat zvlněná studená fronta, bude oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, v Čechách i vydatným, ojediněle s bouřkami. K večeru od jihu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou v Čechách na 18 až 14 °C, na Moravě na 21 až 17 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 20 až 24 °C, na Moravě okolo 28 °C, od západu ochlazování. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Za studenou frontou začne počasí ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu. V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na jihovýchodě až na 26 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Během soboty nás čeká oblačná až polojasná obloha, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na jižní Moravě až na 25 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný západní vítr.

 

frame-scrollup