Po teplotách okolo 22 °C dojde k výraznému ochlazení

Po teplotách okolo 22 °C dojde k výraznému ochlazení
27.03.2021
V polovině pracovního týdne se budou denní maxima pohybovat okolo 20 °C, s příchodem Velikonoc, se výrazně ochladí a od středních poloh se můžou vyskytovat smíšené přeháňky

V pondělí bude zataženo až oblačno, na severovýchodě místy se slabými přeháňkami. Od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude slabý západní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek počasí začne ovlivňovat studená fronta, zpočátku polojasno, od severozápadu zataženo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu bude oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 5. dubna, naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou většinou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 8 až 12 °C.

 

 

frame-scrollup