Po pondělním teplu se ochladí

Po pondělním teplu se ochladí
16.02.2020
Ještě v pondělí vystoupí teploty až k 14 °C, postupně však začne počasí ovlivňovat k východu postupující studená fronta, za kterou se slabě ochladí. Už o víkendu se teploty vrátí k 10 °C.

V pondělí bude přes naše území pozvolna postupovat k východu studená fronta, čeká nás oblačno až zataženo, od severozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou v Čechách na 12 až 8 °C, na Moravě na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, ojediněle až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na jihovýchodě zpočátku až na 11 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr, který bude postupně slábnout.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Během víkendu bude zataženo až oblačno s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 24. února, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s občasnými přeháňkami, ke konci období od středních poloh sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 3 až 7 °C.

frame-scrollup