Po ochlazení na začátku týdne teploty pozvolna porostou na 10 °C

Po ochlazení na začátku týdne teploty pozvolna porostou na 10 °C
06.03.2016
Počasí bohaté na srážky bude především na začátku a na konci týdne, s koncem týdne se oteplí na maxima okolo 10 °C

Počasí bude během týdne s proměnlivou oblačností a zejména na začátku a na konci týdne se srážkami. Teploty se budou během týdne postupně zvyšovat, avšak na začátku dalšího týdne očekáváme mírné ochlazení.

V pondělí bude v Čechách oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Na Moravě oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, v Čechách při vyjasnění ojediněle až na -4 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 5 až 9 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. V úterý zpočátku na severovýchodě až zataženo a srážky četnější. Ranní teploty klesnou v úterý na 2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -5 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, zejména na východě Moravy ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, při vyjasnění až na -4 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, od severozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 2 až -2 °C a v neděli na 7 až 3 °C. Denní teploty vystoupí na 8 až 12°C.

Výhled na následující týden, od pondělí 14. března, naznačuje oblačnou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky většinou smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, uprostřed týdne okolo 2 až 6 °C.

frame-scrollup